Jest to niezwykle modna alternatywa tapety. Nie dekoruje się nim wszystkich ścian, lecz niezwykle wielokrotnie jest on dominującym akcentem w jakimś jednym miejscu w pomieszczeniu. Może to być przykładowo miejsce otaczające lustro, telewizor lub biblioteczkę.

kamień

Źródło: pixabay.com
magazyn

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
przedmioty

Autor: www.indexfood.pl
Źródło: www.indexfood.pl
Kamień dekoracyjny doskonale spisze się jako „wyznaczenie granic” w domu.

Potwierdzisz raczej, że analizowany artykuł jest nieschematyczny. Jeżeli więc masz chęć poznać go lepiej, zobacz informacje (www.lrg-lodz.pl/) opublikowane tutaj.

Za jego pośrednictwem można by dla przykładu oddzielić jadalny kącik od pozostałej części w pomieszczeniu. Kamień dekoracyjny czasami jest niezwykle trudno odróżnić od naturalnego kamienia. Może on być stworzony z betonu, gipsu, konglomeratu albo z materiałów sztucznych. Kupując kamień dekoracyjny powinniśmy zwrócić uwagę na stopień nasiąkliwości. Czasem bywa on bardziej istotny niż wygląd kamienia. Zwracać należy także uwagę na wysokość płytek. Jeżeli kafelki będzie układał fachowiec, to większy ich format obniży cenę ich ułożenia. Zwracać uwagę trzeba też na konieczność użycia impregnującego środka, który powiększyć może koszt aranżacji. Jeżeli struktura ozdobnego kamienia jest porowata, to impregnacja będzie wymagana. W innym razie powierzchnia kamienia szybko będzie chłonąć wilgoć.

Gipsowy kamień ozdobny albo kamień z cementu może kosztować nawet 40 złotych za metr kwadratowy. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że taka cena kamienia dekoracyjnego prawdopodobnie nie będzie inwestycją na długi czas. Kamień ozdobny lepszej jakości jest to koszt przeważnie od 120 do 290 złotych za m2. Porównując kamień dekoracyjny z kamieniem naturalnym, to i tak mamy tu dużą oszczędność, gdyż w wypadku kamienia naturalnego powinniśmy zapłacić około 900 złotych za metr kwadratowy. Bardzo trudno jest wybrać kamień dekoracyjny w taki sposób, aby ozdabiał on pomieszczenie, a nie szpecił.

Wersje, które wyglądają jak odłamki skał, dobrze się będą prezentować we wnętrzach o wystroju minimalistycznym. Kamienie ozdobne w cieplejszych barwach znakomicie będą się sprawdzały w pomieszczeniach, które urządzone są w kolorach ziemi.