Fryzjerskie usługi jest to biznes, na który przenigdy nie zabraknie klientek oraz klientów.
Zależnie od rozmiarów zakładu i miejscowości na jego otwarcie potrzebować będziemy od paręnastu do nawet 10 000 złotych.

Najwięcej pracy może zająć przystosowanie zakładu do wymogów sanepidu – chyba że zdecydujesz się na tzw. mobilny fryzjerski salon. By otworzyć salon fryzjerski nie potrzeba mieć żadnych uprawnień zawodowych ani zezwoleń. Zakład fryzjerski może otworzyć tak absolwent fryzjerskiej szkoły, jak i samouk. Niezbędne będzie zarejestrowanie przedsiębiorstwa jak też znalezienie należytego lokalu, który spełniać będzie warunki sanitarne. Przed otworzeniem firmy warto sprawdzić rynek. Dobrze jest wykonać spis lokalnych zakładów fryzjerskich i sprawdzić, jakiego rodzaju usługi proponują i za jaką opłatę – czy są to zakłady damskie czy też męskie, dla osób po pięćdziesiątce, dla maluchów, dla poszukujących oszczędności, czy też wręcz na odwrót. Warto wypatrywać niszy, w jakiej będziemy się realizować.

hamulce

Autor: régine debatty
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wyposażenie salonu fryzjerskiego, na pewno powinno się zadbać o wygodne fotele i konsole fryzjerskie, a także kupić dobrą myjnię fryzjerską i kosmetyki do włosów (szampony, farby itp.) a także przybory tj.

Podoba Ci ten artykuł? To super, sprawdź stronę automatyka przemysłowa pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

grzebienie, maszynki do golenia, spinki wsuwki.

Przydadzą się także z pewnością szafki na kosmetyki jak też sprzęt, wózek fryzjerski, ręczniki, a także wieszak do poczekalni, by naszym klientkom było jak najwygodniej. Należy pomyśleć także o zdobieniach, działowych ściankach czy stoliczku na gazetki a także w miarę możliwości o urządzenie recepcji.