Do pakowania kartonów lub paczek albo łączenia ich w pakiety, jest niezbędna precyzyjna maszyna klejąca. Jest to konieczne, gdyż należy zagwarantować każdemu klientowi dostawę nienaruszonego towaru.

Bogaty wybór elementów pozwala doskonale dopasować osłonę do każdej instalacji

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
Zaklejarki kartonów wielokrotnie nazywane jako podajniki taśmy albo dyspensery, są to przydatne oraz niewielkie sprzęty dostarczające określonej długości taśmy. Użycie ich pozwala sprawnie i prędko zakleić kartonowe paczki i zezwala zabezpieczać te przesyłki przed niepożądanym otwarciem. Zabezpieczeniem dodatkowym dla zaklejarek kartonów jest specjalna taśma, która wykorzystywana jest przez te zaklejarki. Taśma jest wykonana z niezwykle trwałego materiału oraz jest powleczona w pełni ekologicznym klejem, który szczelnie skleja każdy karton oraz paczkę. Zaklejarki kartonów do taśmy papierowej są dostępne w dwóch odmianach: w opcji manualnej i elektronicznej. Odmiana ręczna to fundamentalna wersja zaklejarek, których praca odbywa się całkowicie w sposób kontrolowany przez operatora. Osoba, która obsługuje zaklejarkę manualną, decyduje o szerokości oraz długości paska, a także o czasie, w którym jest on podany.

Zaklejarki elektroniczne umożliwiają ustawienie kilku określanych wstępnie długości taśmy. Ta wersja zezwala na sprawne i niezwłoczne pakowanie różnych kartonów. Odróżniają się one odnośnie szerokości oraz wysokości.

Jeśli zainteresowała Cię ta sprawa, koniecznie spójrz na treść (http://grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu.html) a poznasz znacznie większą ilość informacji, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Bardzo istotne jest również to, że tego typu zaklejarki mogą podawać taśmy o bardzo znacznej szerokości. Jest to bardzo wygodne w zakładach, w których pakuje się małe oraz ogromne kartony.

Elektroniczne zaklejarki kartonów posiadają wbudowaną funkcję termicznego zwilżania taśmy. Zapewnia to paczce oraz jej producentowi bardziej znaczące bezpieczeństwo oraz gwarancję, że produkt dojedzie do klienta w nienaruszonym stanie.