Zamieszkujesz na terytorium dotkniętym kłopotem zanieczyszczenia powietrza i musisz wyjść z domku? Czeka na Ciebie praca , sprawunki, przyjaciele, przeróżne obowiązki?

Ludzie częstokroć muszą przemieszczać się jak też spędzają sporo czasu na powietrzu. Jeśli miejski analizator skażenia powietrza atmosferycznego wskazuje, że normy są przekroczone a Ty jednakże musisz wyjść z domu, miej na względzie, iż skażenie powietrza będzie mieć na nas tym silniejszy wpływ, im dłużej w nim przebywamy. Jeżeli więc wiemy, że w naszej miejscowości oddychanie nie jest nazbyt zdrowe, nie chodźmy zanadto długo. By nie pogłębiać problemu zanieczyszczenia powietrza , ogranicz korzystanie z samochodu. Najlepiej w miarę możności dojechać jak najszybciej na miejsce, o ile jest to możliwe, wybierając do podróży miejską komunikację. Gdy musisz skorzystać z pojazdu, należy pamiętać o jak najczęstszej wymianie kabinowego filtra.
Widok z lotu ptaka na fabrykę

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Zaopatrz się w maskę antysmogową. W naszej ojczyźnie być może dalej patrzymy „krzywo” na takie zaradcze środki, ale w wielu miastach na świecie przeciwpyłowe maski są na porządku dziennym.

Czy prezentowany materiał Cię zainteresował? W takim wypadku sprawdź inny polecany serwis sprzątanie hal produkcyjnych, który także posiada interesujące informacje.

Dobrej jakości modele potrafią zatrzymać prawie sto procent zanieczyszczeń. Gdy mieszkasz na wyjątkowo zanieczyszczonym obszarze, musisz często wychodzić z budynku oraz spędzasz sporo czasu na „świeżym” powietrzu – zastanów się nad taką inwestycją. Jeśli masz możność, staraj się często spędzać czas poza miastem. Nawet kilka dób bez smogu może pomóc Twym płucom.

Uwaga: nierzadko na peryferiach miast jest znacznie gorzej niż w mieście. Nim wyjedziesz wypocząć od smogu, upewnij się, iż tam, dokąd wybierasz się, nie będzie jeszcze większego ambarasu.