Zamieszkujesz na terytorium dotkniętym kłopotem zanieczyszczenia powietrza i musisz wyjść z domku? Czeka na Ciebie praca , sprawunki, przyjaciele, przeróżne obowiązki?

Ludzie częstokroć muszą przemieszczać się jak też spędzają sporo czasu na powietrzu. Jeśli miejski analizator skażenia powietrza atmosferycznego wskazuje, że normy są przekroczone a Ty jednakże musisz wyjść z domu, miej na względzie, iż skażenie powietrza będzie mieć na nas tym silniejszy wpływ, im dłużej w nim przebywamy. Jeżeli więc wiemy, że w naszej miejscowości oddychanie nie jest nazbyt zdrowe, nie chodźmy zanadto długo. By nie pogłębiać problemu zanieczyszczenia powietrza , ogranicz korzystanie z samochodu. Najlepiej w miarę możności dojechać jak najszybciej na miejsce, o ile jest to możliwe, wybierając do podróży miejską komunikację. Gdy musisz skorzystać z pojazdu, należy pamiętać o jak najczęstszej wymianie kabinowego filtra.

Widok z lotu ptaka na fabrykę

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Zaopatrz się w maskę antysmogową. W naszej ojczyźnie być może dalej patrzymy „krzywo” na takie zaradcze środki, ale w wielu miastach na świecie przeciwpyłowe maski są na porządku dziennym. Dobrej jakości modele potrafią zatrzymać prawie sto procent zanieczyszczeń. Gdy mieszkasz na wyjątkowo zanieczyszczonym obszarze, musisz często wychodzić z budynku oraz spędzasz sporo czasu na „świeżym” powietrzu – zastanów się nad taką inwestycją. Jeśli masz możność, staraj się często spędzać czas poza miastem. Nawet kilka dób bez smogu może pomóc Twym płucom.

Uwaga: nierzadko na peryferiach miast jest znacznie gorzej niż w mieście.

Przedstawione w powyższym tekście wiadomości są naprawdę warte uwagi, ale kliknij też ten użyteczny wpis (https://www.arapneumatik.pl/k-265-szybkozlaczki-pneumatyczne-rectus-seria-typ-14-dn-5-5) – on zapewne również Cię zaciekawi.

Nim wyjedziesz wypocząć od smogu, upewnij się, iż tam, dokąd wybierasz się, nie będzie jeszcze większego ambarasu.