Logistyką określamy proces systemowego administrowania oraz planowania całym łańcuchem dostaw, przepływem różnorodnych produktów czy też informacji.
Ze świadczeń logistycznych mogłyby korzystać zarówno olbrzymie korporacje, jak i relatywnie niewielkie przedsiębiorstwa.

logistyka
Niezwykle znaczącą funkcję w logistyce posiada podejmowanie takich postanowień, które będą nieść danemu przedsiębiorstwu jak największe zyski oraz jak najmniej strat. Logistyka najczęściej wiąże się głównie z magazynem. To prawidłowo, gdyż opierać się ona powinna na kontrolowaniu zapasów i na realizowaniu zleceń, zapakowywaniu poszczególnych produktów, obsługiwaniu odbiorcy, przygotowywaniu transportu i na gospodarce odpadami. Logistyka przez wzgląd na stosunkowo dużą ilość powierzonych projektów, zazwyczaj dzieli się na parę działów: istnieje logistyka zaopatrzenia, czyli lokalizuje źródła pochodzenia towarów, zaopatruje poszczególne zakłady w konieczne do realizacji surowce, negocjuje cenę tych materiałów czy monitoruje jakość dostaw.
mosiądz

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje również logistyka kolportażu, która monitoruje i planuje dystrybucję danej spółki i utrzymuje zapasy wyrobów gotowych, znajduje magazyny czy też przeprowadza kanały rozprowadzania. Funkcjonuje także logistyka warsztatu, która zaopatruje klientów w elementy wymienne oraz obsługuje możliwe zwroty produktów.

Ponadto jest także logistyka realizacji, która kontroluje i planuje przebieg realizacji, redukuje dystans przewozu materiałów do minimum oraz zmniejsza ilość materiałów wykorzystywanych w realizacji.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link ogrodzenia drewniano metalowe.

Jest także logistyka magazynowa, która specjalizuje się oczywiście magazynowaniem pojedynczych modułów oraz gotowych przedmiotów.