Gipsowe rączki i nóżki trójwymiarowe dziecka moglibyśmy zrobić samemu.
Aby wykonać odlew, będziemy potrzebować masy do odlewów, gipsu do odlewów, wody w pokojowej temperaturze, pojemnika, w jakim będzie mogła się zmieścić nóżka albo rączka dziecka i drewnianej łyżki do mieszania.

silniki

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com
W początkowej kolejności należy zmoczyć wodą rączkę albo nóżka dziecka. Potem do pojemnika trzeba wsypać saszetkę masy. Na rączkę wystarczyłaby jedna saszetka masy, a na nóżkę trzeba użyć dwóch saszetek. Później trzeba odmierzyć ilość wody, która podana jest w instrukcji dołączonej do zestawu. Wodę należy wlewać do masy dosyć energicznie ją mieszając. W tym celu można by użyć metalowej łyżki albo końcówki łyżki drewnianej. Na początku masa posiada kolor fioletowy. Kiedy masa zaczyna jaśnieć, to doskonały czas, w którym trzeba włożyć rączkę albo nóżkę dziecka do pojemnika z masą. Kiedy masa zmieni własny kolor na biały, należy dopilnować, aby przez ten moment dziecko nie wykonywało żadnych gwałtownych ruchów, gdyż jest to moment, gdy masa się wiąże.

odlew

Autor: Garyy Knight
Źródło: https://www.flickr.com
Odczekać należy 1 lub 1,5 minuty do chwili, aż masa zastygnie i będzie mieć biały kolor. Powoli ruszając pojemnikiem w rozmaitych kierunkach wyjąć trzeba rączkę lub nóżkę dziecka z masy. Po wyciągnięciu rączki albo nóżki powstanie otwór. Potem do pojemnika należy wlać wodę w temp. pokojowej. Trzeba pamiętać o tym, żeby dodawać gips do wody a nie wodę do gipsu. Wsypywać trzeba powoli jedną torebkę gipsu oraz mieszać nie za bardzo intensywnie, aby powietrze się nie dostało do masy. Należy pamiętać o tym, żeby nie za bardzo długo mieszać oraz nie za bardzo intensywnie, a jeżeli pojawiają się pęcherzyki powietrza, w takiej sytuacji należy postukać pojemnikiem kilka razy o blat stołu.

Ten aktualny materiał (https://arapneumatik.pl/p-1141-pistolet-nadmuchowy-bezpieczny-z-dysza-0654-parker) zainteresował Cię tak bardzo, że masz chęć na następne? Szalenie nas to ucieszyło. Więc wejdź w podany link.

Na samym początku gips jest wodnisty, lecz po chwili zaczyna gęstnieć. Jeśli gips zmieni gęstość z wodnistego w płynny jogurt to oznacza, że gotowy jest do wylewania do masy.

Gips trzeba wlewać w niewielkich ilościach, trzymając pojemnik z masą pod takim kątem, aby gips był lany po ściankach masy. Po uzupełnieniu jednej trzeciej pojemnika gipsem, postukać należy o stół tym pojemnikiem oraz ruszać nim w przeróżne strony, aby gips się dostał do koniuszków palców.