Kamienne elementy wewnątrz apartamentu raczej już w obecnych czasach nie dziwią, chociaż jest to dosyć młody pomysł.
kamień znany jest ludzkości od wieków.

pudełko chusteczek

Autor: Enokson
Źródło: http://www.flickr.com

samochód - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
To przy jego pomocy pierwsi przedstawiciele naszego gatunku rozłupywali znalezione orzechy albo mocowali je do kijów, żeby stworzyć z nich narzędzia. Kamienne elementy widoczne są wszędzie oraz towarzyszą naszej cywilizacji od początku. Był on używany do stawiania pałaców i kościołów. Obecnie zwykle używa się kamień dekoracyjny do wystroju mieszkań. Ludzie coraz częściej decydują się na oryginalne rozwiązania. Możemy na przykład postawić na kamienną elewację domu od zewnątrz. A w środku można udekorować ścianę kamiennymi płytkami. Zazwyczaj decydują się na taki krok ci, którzy mają kominek. Nie chcą, żeby ściana i podłoga wokół kominka była naznaczona drobnymi dziurkami od iskier. Są również ludzie, którzy z przyjemnością wykładają kamieniem miejsce wokół kuchenki w kuchni. To po prostu chroni ściany przed tłustymi odpryskami przykładowo z patelni. Najbardziej popularny kamień w naszej ojczyźnie to zapewne marmur. Robimy z niego blaty do kuchni, które nigdy się nie rysują i są super wytrzymałe. Duża część Polaków decyduje się również na marmurowe nagrobki.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj całość tutaj o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Jest to swoistego typu luksus, bo marmur jest dosyć drogim materiałem.

Możemy również opisać granIT, który też jest kamieniem. Łatwo się go tnie i poleruje, więc zwykle stosowany jest do wytwarzania przykładowo kostek chodnikowych albo grysu (używane do budowy dróg).