W dzisiejszych czasach możemy postawić dom swoich marzeń — a co zrobimy ze schodami?
Schody z kamienia są dziś niebywale popularne.

opał

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
hala

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Marzy o nich masa osób, gdyż wyglądają rewelacyjnie. Prócz tego przetrzymają wszelkie anomalia pogodowe. Nie będziemy musieli ich również impregnować czy wymieniać. Nie odbarwią się i nie odkształcą się. Są w stu procentach niebywałe.

Chcesz chłonąć dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj przeglądanie (http://www.lrg-lodz.pl/) na nowej witrynie.

oczywiście na zewnętrzne schody powinniśmy kupić kamień, który nie został wypolerowany, aby nie było niebezpieczeństwa, że ktoś się na nim poślizgnie. Jednakże z kamienia tworzy się także schody wewnętrzne. Musimy pamiętać jednak o tym, że kamień jest ciężkim materiałem i nie da się go zamontować na zbyt lekkim podłożu. Każdy stopień będzie znacznie cięższy, aniżeli gdyby był wykonany z drewna. Zatem należy poważnie przemyśleć swoją decyzję. Kamienne schody nie będą także tanie. Jeśli przykładowo wybierzemy marmur albo grafit, to będziemy musieli liczyć się z dosyć wysokim rachunkiem. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy teraz ciąć kamień na dość cienkie kawałki. Dzięki temu stopnie nie będą zbytnio grube. Powinniśmy również wybrać szczotkowanie, by kamień był chropowaty. Wówczas unikniemy groźnych poślizgnięć.

Jeżeli mieszkamy w województwie dolnośląskim i zaciekawiły nas schody kamienne Lubin zapewne posiada przynajmniej kilka spółek, które wykonują takiego rodzaju stopnie na zamówienie. Miejmy na uwadze to, że można nadać im nowoczesny wygląd poprzez oświetlenie ich niewielkimi LED-owymi lampkami. To przypadnie do gustu wszystkim.