Blaty kuchenne mogą być wyprodukowane z przeróżnych tworzyw, należy jednak wybrać kamień.
Jeśli marzy nam się przykładowo marmurowy czy granitowy blat do kuchni, to nie powinniśmy iść na najmniejsze kompromisy.

kaloryfer

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
pompa

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Owszem, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że całe przedsięwzięcie będzie bardziej kosztowne z dwóch powodów. Po pierwsze, sam blat z kamienia jest często dość drogi, a po drugie, trzeba będzie wybrać mocne dolne szafki, żeby mogły one utrzymać ciężki blat. Jednak nic nie będzie w stanie sprawić, że nie zachwyci nas efekt końcowy. I prócz tego kamienny blat jest zawsze niezwykle wytrzymały. Warto teraz pokrótce przyjrzeć się dwóm najczęściej kupowanym blatom w naszym kraju — marmurowi oraz granITowi. Marmur jest cudowny.

Wejdź na proponowany serwis (https://lrg-lodz.pl/uslugowe-belowanie-odpadow-lodz/), a poznasz dane na ten wątek jeszcze bardziej – zapewne okażą się interesujące i całkowicie Cię wciągną.

Prezentuje się niebywale elegancko. Jednak trzeba będzie go we właściwy sposób zabezpieczyć przed odbarwieniami. Można też wybrać blat z granitu. Jeżeli wybierzemy wersję chropowatą, to nie będą widoczne na niej nawet duże krople wody. Będzie także prostszy w czyszczeniu. Wszystkie kamienie są odporne na działanie dużej temperatury, dlatego wyśmienicie nadają się na blaty w kuchni. Jeżeli więc żyjemy na Dolnym Śląsku oraz spodobał nam się jakiś blat kamienny Lubin wydaje się być dobrym miejsce, gdzie z pewnością znajdziemy kilka spółek, które proponują takiego typu rozwiązania do kuchni.

Specjaliści przyjadą, by pobrać pomiary w naszej kuchni. Oczywiście odpowiedzą również na wszystkie nasze pytania i poradzą, który kamień wybrać.