remonty zazwyczaj nie kojarzą nam się z niczym przyjemnym. Jenak raz na jakiś czas musimy je robić.
Trudno wyobrazić sobie, żeby można było żyć w jakimś domu bez remontowania go przez długi czas.

listwa

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wtedy prezentowałyby się nasze sypialnie czy łazienka? Byłby to dość ohydny widok.

Nie wszystkich informacji możesz dowiedzieć się z tygodników. Gdy chcesz przeczytać o zaskakujących wypadkach odwiedź polecane www www.

Jeżeli zatem planujemy duży remont, to pewnie obejmie on także podłogi. W łazience powinniśmy położyć płytki, a w pokoju panele albo deski. Zapewne zdecydujemy się też na pomalowanie ścian. By wszystko elegancko wyglądało i by efekt końcowy nam się spodobał, to należy również zamówić części wykończeniowe. Możliwe, że nie wzięliśmy tego wcześniej pod uwagę i nie uwzględniliśmy ich zwyczajnie w budżecie, ale bez tego remont będzie wyglądał na nieskończony. Istotna jest przykładowo listwa przypodłogowa. Ma ona dwie funkcje. Po pierwsze wydaje się być poniekąd elementem dekoracyjnym. Dzięki temu nie będzie widać żadnych przycięć parkietu przy samej ścianie. Wszystko ładnie zakryje. Po drugie jest także funkcjonalna. Coraz częściej bowiem pod listwą ukrywa się kable. Wówczas nie trzeba będzie kłóć ścian, gdy coś nawali i w którymś z pokoi nie będzie prądu.

To szybki oraz najlepszy sposób na to, żeby nikt z gości nie widział kabli, które w przeciwnym razie przyczepione byłyby gdzieś pod sufITem (co wyglądałoby okropnie) albo musiałyby być wkute w ścianę (co powoduje dużo kurzu, następnie sprzątanie oraz o wiele więcej kłopotu).