Przed rozpoczęciem zimy w Polsce ustawiają się długaśne kolejki przed warsztatami. kierowcy mają zamiar zmienić opony na zimowe. Powodem jest wszakże bezpieczeństwo, ponieważ zimy są w Polsce czasami śnieżne oraz srogie.

Ogrodzenie kute

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Trzeba o tym pamiętać i należycie się przygotować.

łańcuchy

Autor: zombieite
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły usiłujemy bardzo troszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Rzecz jasna – o swoje oraz swoich najbliższych. Z tego powodu nasze maluchy na rowerach czy na plecakach mają odblaski, a my przed zimą zmieniamy opony. Jeśli jednak wybieramy się dużą grupą na wczasy w góry, aby pojeździć na nartach, to może być tak, że zmiana opon nie wystarczy. Są takie ulice w polskich górach, gdzie potrzebne są łańcuchy na kołach. Chodzi o to, że kąt nachylenia zbocza jest już na tyle znaczny, że nasze auto może się najnormalniej w świecie ślizgać po lodzie. Trzeba także pamiętać, że górskie ulice to nie trasy szybkiego ruchu i nie bywają odśnieżane aż tak często. Na dodatek, w górach zazwyczaj pada na okrągło i żadna odśnieżarka i tak nie nadążyłaby z czyszczeniem dróg. Zatem jeśli wybieramy się w góry zimą, to w samochodzie zawsze musimy posiadać łańcuchy – po prostu na wszelki wypadek. Stare przysłowie przypomina, że przezorny bywa zawsze ubezpieczony i jest to prawda. Lepiej nałożyć łańcuchy na opony i mieć tak zwany święty spokój, niż dzwonić po lawetę.

Poznaj adres www – specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy szczegółowe wiadomości na interesujący Cię temat. Wejdź w poniższy link – nie pożałujesz!

Oprócz tego, że zmarnujemy cenny czas, to i rzecz jasna nerwy.

A na ferie wybieramy się wszakże po to, aby poszaleć na stokach oraz spędzić miły czas z najbliższymi, a nie wściekać się i przeklinać w myślach swoją sklerozę.