Audiobook to po prostu książka mówiona, co oznacza nagranie dźwiękowe, jakie zawiera odczytany przez lektora tekst publikacji książkowej. Taka książka jest zapisana bardzo często na płycie kompaktowej albo mp3, coraz rzadziej spotyka się ją w formie kasety magnetofonowej. W USA czy Europie Zachodniej popularność audibooków stale rośnie, możemysię spodziewać, że i podobne tendencje dostrzegalne będą i w naszym kraju.

Audiobooki spotkać możemy w czterech odmianach. Pierwszą z nich jest syntezator mowy. To z pewnością najmniej wartościowy typ słuchowiska, na pewno denerwujący na dłużej. Wybrać go powinniśmy, jak nie mamy innego sposobu, gdy nie istnieje inny sposób na zdobycie interesującej nas pozycji. Kolejnym modele jest lektor. Stonowany, spokojny głos lektora jest najlepszy w książkach naukowych, poradnikowych czy biznesowych. Nie jest dobry za to w literaturze pięknej, bo jest zbytnio małe zaangażowanie emocjonalne. Jeżeli zaś chodzi o literaturę piękną, najbardziej odpowiedni będzie głos aktora.

telefon ze słuchawkami

Autor: athriftymrs.com
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywają książkę nie można się sugerować tym, czy preferujemyczy nie konkretnego aktora. Jego głos w takiej książce, a gra aktorska w filmie, to zupełnie dwie inne sprawy. Niejeden aktor, za którym przepadacie może was zawieść, w ten sposób, aktor całkowicie nieznany lub taki, którego nie preferowaliśmy może was faktycznie miło zaskoczyć. Coraz częściej pojawia się również audiobook, w którym to autor czyta własną książkę. To prawdopodobnie najbardziej odpowiedni sposób na książkę czytaną. Powstaje coraz więcej tego rodzaju publikacji, ponieważ jest nimi spore zainteresowanie.

Czy masz chęć zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://koneser.eu/gdzie-zaparkowac-na-pradze-polnoc/), a z pewnością odnajdziesz takie informacje, które okażą się niezwykle przydatne.

Można znaleźć książki mówione z każdej dziedziny, od prostych poradników przez książki sensacyjne, po bardziej ambitne jak Lux Perpetua audiobook. Zobacz sam na fonopolis.pl. Nowe audiobooki są bardzo dobre jakościowo, dobrej jakości dźwięku. Na rynku jednakowoż można wyszukać też audiobooki tworzone dla niewidomych dawno temu, bo w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Możemy je dziś zakupić, ponieważ są przekonwertowanie na format mp3. Jednakowoż, od takich publikacji wymaga się cierpliwości, gdyż niezbyt dobra jakość oraz słaby dźwięk powodują, że tego typu nagrania są dla prawdziwych pasjonatów.