Stworzenie bezpieczeństwa na stanowisku pracy jest obowiązkiem każdego właściciela firmy. I chociaż hale budowane są tak, aby jak najwięcej promieni słonecznych wpadało do wnętrza, obowiązkowe jest zastosowanie sztucznego oświetlenia.Prawidłowe natężenie oświetlenia oraz oddawanie barw zapobiegają symptomom zmęczenia wśród pracowników i powodują, iż wykonywanie codziennych czynności staje się mniej skomplikowane.

pomieszczenie przemysłowe

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Spełnienie wymagań dotyczących prawidłowego oświetlenia odgrywa główną rolę dla bezpieczeństwa pracy. Ale oprócz bezpieczeństwa, liczy się też wydajność, ekonomia i normy ekologiczne. W dzisiejszych czasach, budowanie systemów o dużej sprawności stało się normą.

Gdy przekonasz się, że omawiany w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a przeczytasz więcej informacji (https://www.centrumhigieny.pl/noze-masarskie-do-skorowania-dicka) podobnych tekstów!

Koszty eksploatacji są tu nie bez znaczenia, uwzględniając duży metraż hal produkcyjnych, dlatego spraw oświetlenia nie możemy powierzyć przypadkowi .

Należy pamiętać, że charakter oświetlenia przemysłowego zależy od przestrzeni, w której będzie ono funkcjonowało. Na halach stosuje się z reguły oprawy przemysłowe ( Led) typu high-bay, świecące jasnym, intensywnym światłem. Założone w równych odległościach, na całej powierzchni sufitu zapobiegają powstawaniu obszarów niedostatecznie oświetlonych. Oświetlenie przemysłowe (Dynamic – dysze do kleju) pomaga też w poruszaniu się po hali magazynowej czy produkcyjnej, więc w obszarach, gdzie między maszynami powstają wąskie korytarze, idealnie sprawdzają się oprawy przemysłowe o wąskim kącie świecenia – oświetlenie w przemyśle. Tak, by strumień świetlnyskierowany był przede wszystkim na ścieżki poruszania się pracowników.

Jednym z elementów, który generuje największe koszty jest składowanie. Z tej przyczyny powstają centra dystrybucyjne, obsługiwane przy pomocy wózków podnośnikowych. Operator powinien posiadać dobrą widoczność, w przeciwnym razie transport może zakończyć się upadkiem towaru. Tu sprzymierzeńcem jest montaż lamp, które potrafią kierować światło tak, aby oświetlało korytarze między regałami i same półki. Dzięki swej dużej mocy, lampy mogą być zawieszone bardzo wysoko i oświetlać tylko potrzebny teren, a nie wierzch regału.