Polacy z coraz większą chęcią zastępują tradycyjne papierosy e-papierosami. Czy jest to korzystna opcja?
E-papieros to urządzenie inhalacyjne, które daje podobne odczucia jak klasyczny produkt. Składa się z akumulatora oraz clearomizera bądź z akumulatora, atomizera oraz kartridża, czyli ustnika.

Akumulator jest możliwość podładować zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Atomizer ma na celu rozgrzanie watki z liquidem, który znajduje się w kartidżu, w wyniku czego powstaje dym.

Jeśli zainteresował Cię tego typu materiał, przeczytaj szybko ten świeży materiał – on też jest godny uwagi, zatem na pewno się nie rozczarujesz!

Na rozwiązaniu bezwatkowym bazują clearomizery. By je uzupełnić, wystarczy odkręcić ustnik i uzupełnić brak w zbiorniczku. Kartomizer łączy w sobie atomizer oraz kartidż, ulokowana jest w nim grzałka do e papierosa oraz płyn. W kartidżu znaleźć można watkę, która jest nasączona płynem. Od czasu do czasu trzeba ten płyn uzupełnić. Bateria do e papierosa może być automatyczna bądź manualna. Pierwsza ze wspomnianych działa tylko w momencie, w którym się zaciągamy, natomiast druga rozpoczyna działanie się po wciśnięciu określonego przycisku. Warto zaznaczyć, że bateria do e papierosa działająca automatycznie ma tę wadę, że jest możliwość, że się uruchomi np. w razie silnego wiatru.

Rynek dostarcza e-papierosy, które przypominają tradycyjne produkty, urządzenia w kształcie długopisu, a również nabyć można e-fajki.

e-papieros

Autor: Terry Ozon
Źródło: http://www.flickr.com

Z założenia e-papieros ma być nie tak bardzo szkodliwy jak papieros klasyczny. Jest on pozbawiony bowiem substancji smolistych, które przyczyniają się do zachorowań na raka. W związku z tym urządzenie to według wielu opinii pomaga rzucić palenie lepiej niż specjalistyczne gumy do żucia czy plastry. Z e-papierosem jesteśmy sobie w stanie zapewnić samą czynność palenia, a przy tym warto nadmienić, że ten rodzaj papierosa nie wydziela woni dlatego można z nich korzystać niemal wszędzie. Koniecznie musi zostać jednak zaznaczona kwestia dotycząca nikotyny, którą często e-papierosy dostarczają. Substancja ta może nie powoduje raka, stanowi jednak powód innych ciężkich schorzeń. Trzeba więc wybierać liquidy, które jej nie zawierają wcale albo w których jej zawartość jest mała. Trzeba mieć na uwadze, że e-papierosy to wyroby, które ciągle są przedmiotem odmiennych badań związanych z ich ewentualną szkodliwością.