Większość osób chyba słyszało nie raz z różnych środków masowego przekazu, ile kosztuje zastój produkcji. Dla uznanych graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Zastosowanie odpowiednich narzędzi produkcji może przynieść odwrotny skutek – miliony zysków. Jakim sposobem?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że w współczesnych czasach najbardziej liczącym się wyznacznikiem, decydującym o zysku ze sprzedaży jest cena. Im taniej, tym większe prawdopodobieństwo zdobycia potencjalnych odbiorców. Aby więc pozyskać obecnie klienta, należy być szybkim i wysoce wydajnym. (śruby trapezowe) Plan jest jak najbardziej możliwy do realizacji, gdy postawimy na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy liniowe wykorzystywane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. używane są one, m.in, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulowania materacy. Doskonale odnajdują się w przypadkach, gdzie mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Zważając na ich ciche funkcjonowanie oraz brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe sprawdzają się coraz częściej do aplikacji potrzebujących sterylności Stąd też ich wykorzystanie też w przemyśle spożywczym czy medycznym. Napędy liniowe używane są także w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, oraz – a może głównie – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe firmy produkcyjne są w stanie o wiele bardziej powiększyć i zautomatyzować wiele prac produkcyjnych, co też przekłada się na zwiększoną wydajność urządzeń produkcyjnych, ale też mniejszą pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki użyciu napędów liniowych jesteśmy w stanie wyprodukować więcej za niższą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile są warte napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Nowoczesne napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do tradycyjnych napędów liniowych- przekieruj do źródła. Natomiast różni je jednak gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Natomiast prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, a w metrach na sekundę. Według ekspertów, z czasem napędy liniowe zbudowane na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.