Koszt gazu, jak na warunki przeciętnego użytkownika w Polsce, jest wysoka. Nieważne czy korzystasz wyłącznie z kuchenki gazowej, czy też gazem grzejesz cały dom – dobrze jest zastanowić się, czy twoje rachunki mogą być mniejsze.

Oczywiście dla tych, którzy mają ogrzewanie gazowe, sprawa wysokości opłat w zimie jest bardzo istotna. Ogrzewanie gazowe jest wygodniejsze niż to przy pomocy paliwa stałego typu węgiel, drewno czy miał, z tego powodu dobrze jest rozważyć, czy wchodzi w rachubę zmiana sprzedawcy gazu. W naszym kraju została przeprowadzona liberalizacja rynku energii, co daje nam możliwość zdecydowania się na inną firmę prowadzącą sprzedaż gazu- interesujące informacje o zmianie sprzedawcy gazu Zależnie od naszych potrzeb dobrze jest sprawdzić również, czy mamy dostosowaną właściwą taryfę. Dobrze jest zajrzeć do Internetu, aby zorientować się w cenach, w jakich przeprowadzana jest sprzedaż gazu na rynku krajowym.

Zbliżone wiadomości są tu – więcej zobaczysz na stronie, którą także dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeśli taka problematyka jest według Ciebie użyteczna.

Wyszukamy tam oferty konkretnych dostawców. Chociaż może nam się z pozoru wydawać, iż różnice są niewielkie, to jednak jeśli przemnożymy je przez nasze średnie zużycie gazu, zapewne okaże się, że w naszym wypadku zmiana sprzedawcy gazu zaowocuje oszczędnością w późniejszym okresie.

Według prezesa URE, to jest Urzędu Regulacji Energetyki ilość podmiotów korzystających z prawa do zmiany dostawcy gazu idzie w górę niezmiennie. Zmiana sprzedawcy gazu przede wszystkim dotyczy gospodarstw domowych. Stopniowe pojawianie się na rynku nowych dostawców, a co za tym idzie większa konkurencyjność powoduje, iż oferta na sprzedaż gazu jest coraz korzystniejsza dla odbiorców. Doradztwo dotyczącą jak najprostszej zmiany dostawcy możemy otrzymać oczywiście u przedstawicieli konkretnych firm. Przy już wspomnianym URE działa Punkt Informacyjny, gdzie możemy uzyskać informacje o przysługujących nam prawach na rynku energii (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o sprzedawcy gazu).

Mimo faktu, iż ciepłe miesiące blisko, nie odkładajmy myślenia o zmianie dostawcy na potem. Trzeba już teraz prześledzić oferty poszczególnych firm, żeby mieć czas na podejmowanie właściwej decyzji. Powinniśmy, jak w wypadku każdej reklamy, uważać na pozorne oszczędności proponowane nam.

Jeżeli masz ochotę zasięgnąć kolejnych informacji, przeczytaj nasz kolejny wpis, w którym znajduje się ciekawa treść. Odpowie ona na wszelkie Twoje wątpliwości.

Następnie dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy dostaniemy gwarancję stałej ceny i jaki jest okres wypowiedzenia umowy. O tym, iż trzeba wnikliwie przeczytać umowę, nie musimy mamy nadzieję mówić.