Korzenie naszej działalności sięgają 1946 roku, jednakże ALWRO S.A powstała w 1991 roku – tuż po prywatyzacji zakładów odlewniczych ALWRO. Obecna działalność firmy powstała dzięki zmianom zainicjowanym w latach dziewięćdziesiątych – m.in. dzięki konieczności nieustannego udoskonalania zaplecza technologicznego, ale także dzięki dbałości o środowisko naturalne.

Pierwszy faza gwałtownych zmian obejmowała zmianę starej technologii o wysokiej szkodliwości dla ekologi jak i otoczenia.

przemysł

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Przemiany obejmowały zarówno renowację urządzeń technicznych jak i zakup nowych technologii.
Już po 2 latach istnienia spółki zainstalowano urządzenia pozwalające na odlewanie ciśnieniowe, po następnych 3 latach w zakładzie pojawiły się maszyny służące do odlewania odśrodkowego – co pozwoliło na otwarcie nowego rozdziału w historii przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz obejrzeć coś naprawdę niesamowitego? Nie ma najmniejszego problemu – spójrz na to (http://www.maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74) a zadowolenie będzie zapewnione.

Nowoczesne technologie jak również maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu powiększyła się asortyment zakładu.
Wraz ze zmianami urządzeń oraz wprowadzeniu nowych technologii w życie, wprowadzaliśmy duże zmiany związane z ochroną środowiska – zrezygnowaliśmy m.in z produkowania niebezpiecznego dla środowisko żeliwa, nasza działalność skupiła się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki asortyment odlewów z metali kolorowych wykonywanych metodą ciśnieniową, w formach metalowych jak i w formach piaskowych (odlewy piaskowe) formy te pozwalają na odlewnie najtrudniejszych produktów – Alwro.

W naszej ofercie można dostać również odkuwki .
Specjalistyczny profil działalności i specjalizacji S.A. był możliwy do wypracowania dzięki doświadczonej ekipie inżynierów jak również specjalistów.

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują podobnych materiałów – zobacz informacje (http://www.inter-bis.pl/maszyny-mebor) tu! Dotyczy on omawianego tutaj zagadnienia.

Za ich sprawą możliwe jest stale udoskonalanie i rozbudowa zakładu.

Za sprawą zachowania pieczy na każdym etapie produkcyjnym – począwszy od stu procentowej kontroli materiałów, tak aby zachowały wskazówki jakościowe, poprzez kontrolę własnego zaplecza technicznego, aż po podsumowującą kontrolę jakości końcowego produktu, jesteśmy w stanie wytworzyć odlewy o najwyższej jakości.