Pierwsza z nich taśma IP20 to typ o zabezpieczeniu w standardzie ip20. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z wodą. Na pewno sprawdzi się więc dobrze na sufitach, również w łazience. Co najlepsze, tej samej taśmy użyjemy, kiedy będzie ona narażona na zalanie ciągłe. Trzeba ją jednak wtedy zabezpieczyć profilem aluminiowym. Jedynie taśmę ip20 możemy wykorzystywać do profili aluminiowych, frezów oraz pozostałych miejsc, gdzie odprowadzanie ciepła jest ograniczone. Nie powinniśmy zapomnieć, iż takim miejscem jest też sufit w pomieszczeniu, jako miejsce, w którym w sezonie grzewczym tworzy się dużo wyższa temperatura, niż ta, którą odczuwamy.

Inny model taśma IP65 ma całkowicie inną charakterystykę.
Jeśli sądzisz, że ten materiał jest warty zainteresowania, to co pomyślisz, gdy przeczytasz więcej informacji z tego źródła (https://www.pademeble.pl/97-meble-meblar)?. Po prostu kliknij tutaj oraz sprawdź.
Sylikonowa powłoka bardzo dobrze chroni ją przed urazami mechanicznymi. Ten typ ip65 będzie więc najbardziej trafnym wyborem tam, w jakim miejscu może być podatna na uszkodzenia. Nie nadaje się ona niestety do miejsc, w których będzie ciągle poddawana działaniu wody – jest zabezpieczona przed chwilowym zalaniem, potrzebuje jednakże potem suszenia. Należy pamiętać, że sylikonowa powłoka, która tak dobrze chroni przed działaniem czynników zewnętrznych przeszkadza w chłodzeniu taśmy. Nie można jej więc zamontować w profilach aluminiowych, frezach czy wnękach oraz innych wspomnianych wcześniej miejscach o dość znacznej temperaturze lub słabej wentylacji.
Aby zgłębić wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (http://kesbet.pl/beton-architektoniczny/lawki-beton-architektoniczny/), która ma ciekawe informacje na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć.
Jest ona zabezpieczona przed działaniem wilgoci, promieni słonecznych i urazów mechanicznych. Można stosować ją jednakowoż wyłącznie na zewnątrz, powoduje wymaga ona bardzo dobrej wentylacji. Idealnie nadaje się ona do podświetlenia ogrodów lub elewacji budynków. Taśmy 230V nie powinniśmy montować pod wodą, ponieważ nawet minimalna nieszczelność może zagrozić porażeniem, a w najlepszym wypadku uszkodzeniem instalacji.