Branża powiązana z drewnem jest mocno rozwinięta. Większość mebli, podłogi, ramy okienne – wszystko to zostało zrobione w zakładach stolarskich. Zastanawiamy się czasem z jakiego powodu przedmioty zrobione z litego drewna są o wiele bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki ze sklejek. Odpowiedź jest prosta – drewno to wymagający surowiec, wymagający wprawnej obróbki, znajomości technologii i wiedzy o samym drewnie. A poza tym maszyny do drewna nie należą do tanich.

pudełka z drewna i skrzynki na wino

Autor: decade_null
Źródło: http://www.flickr.com

jednak zainwestować kilkaset złotych więcej w meble z litego drewna – są trwalsze i ładniejsze niż te tańsze. Solidny stolarz wykona nam na zamówienie meble jakie tylko zaprojektujemy, a w dodatku oddające pełną urodę drewna. Pierwszą maszyną wykorzystywaną do obróbki drewna zwykle jest strugarka. Wykorzystuje się ją do nadawania deskom pożądanej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę czy pudełka drewniane są inne niż te używane do składania szafek do kuchni. Na kolejnym etapie budowania przedmiotu przydatna jest piła (zobacz – regeneracja pił) formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek.

Gdy już mają odpowiednią grubość, długość i ukształtowane brzegi składa się dany przedmiot np skrzynki na wino.

Czyżbyś czuł chęć na więcej wpisów na powyższy temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej witryny – po prostu naciśnij to gdzie sprawdzić patenty i przeloguj się do naszego portalu.

Można oczywiście ozdobić go jakimś wzorem, front szafy może być ukształtowany fantazyjnie. Do takich prac używana jest frezarka do drewna.

Przedmioty tworzone na zamówienie mają jedyny w swoim rodzaju charakter. Można idealnie podkreślić nimi urok domu, można wydobyć urok własnych czterech kątów, a także pokazać swój gust i charakter. Pudełka z drewna i meble nie muszą być niemodne i babcine – mogą być nowoczesne, eleganckie i wspaniale pasować do naszego wymarzonego mieszkania. Poszukajmy dobrego rzemieślnika i do dzieła!
Źródło: