Domek na wsi lub w małym miasteczku posiada mnóstwo dobrych stron Po okresach intensywnej urbanizacji, wśród mieszkańców rodzimych metropolii nastała moda na budowę domków za miastem, z dala od hałasu.

Działanie takie było już od dawna powszechne w wielu rejonach globu, choć głównie uskuteczniane przez wyższe klasy.

Aktualnie na domek wakacyjny, czyli tzw. daczę, stać często middle-class. Mieszkańcy cenią sobie powolność i ciszę wsi, lecz cenę płaci się niemożliwością korzystania z garści ułatwień.

Po wsiach zazwyczaj nie ma rur z wodą, dlatego też na terenie konstrukcji domku należy wykopywać studnie lub samodzielnie ciągnąć sporo kosztujące rury. Pobocznym wydatkiem jest również oczywiście podprowadzenie prądu i gazu. Doprowadzanie ciepła to mały problem, piec gazowy lub węglowy w piwnicy to inwestycja, która się prędko zwraca. Najtrudniejsze zadania to przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Oczyszczalnie te opierają się na procesach biologicznego i mechanicznego oczyszczania. Oba mechanizmy odpowiadają za dwa etapy. W początkowym, mechanicznym i beztlenowym, nieczystości fermentują i rozkładają się na stałe i płynne w skomplikowanych osadnikach. W kolejnym etapie biologiczna oczyszczalnia (rekomenduję promocję na oczyszczalnie dla hoteli mar agency) dla domu wykorzystuje tlenowe reakcje rozkładu.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę rzetelna oferta, dotycząca wartościowych tekstów. Poznaj ją teraz.

Przeważnie używane technologie to drenaż rozsączający, filtr gruntowy i hydrobotanika. Alternatywnym rozwiązaniem dla stawiania przydomowej oczyszczalni ścieków jest toaleta kompostowa. Przydatna szczególnie dla rolników, gdyż obok korzyści z utylizacji nieczystości, uzyskamy wartościowy kompost.

Myśląc o rozpoczęciu małej gastronomii, takiej jak kawiarnia czy oberża, trzeba włożyć pieniądze w separator oleju, zwany też separatorem tłuszczu. Nieczystości oleiste z gastronomii nie powinny być odprowadzane normalnie przez zespół ściekowy, powinny przelecieć przez dodatkowe przyrządy oddzielające.

To jasne, konstrukcja własnego domku to nie jest prosta rzecz. Lecz nie wszystko musi być naszym zadaniem, wiele firm oferuje pełny zestaw usług, także z zadbaniem o wodę i oczyszczalnie. Naturalnie za większą cenę.