Ponieważ hodowcy drobiu muszą wkładać w swe farmy sporo pieniążków, wskazane jest zaciekawić się okazją uzyskania dotacji z UE.
Nabycie kurczątek, jajek lęgowych, karmy – to tylko część wydatków.

Najogromniejszym przedsięwzięciem będzie budowa i ekwipunek fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Ażeby zorientować się jak przedstawia się szansa na wzięcie dotacji możesz wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Agencji Restrukturyzacji oraz Modernizacji Rolnictwa. Zaś zgodnie z planem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się wsparcia pieniężnego dla hodowców drobiu. Jednakże tyczy się to jedynie chowu konwencjonalnego. W przypadku gospodarstw ekologicznych lub też konwencjonalnych, które pragną przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na pomoc.

widok - fotograf

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei Polska Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie tyczące się wydzielenia pieniążków na dopłatę sektora jajek spożywczych. Wynika to z tego, że muszą one spełniać należyte normy jakości, zgodne z unijnymi wymogami.

Gdy uznasz, że umieszczone w tym artykule informacje są warte uwagi, sprawdź dodatkowo szczegóły w linku biuro patentowe wrocław. Odnajdziesz tam tak samo przydatne dane.

Naturalnie wiąże się to z wydatkami dla hodowców drobiu (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Z kolei wymagania powiązane z produkcją drobiowego mięsa nie przewyższają uniwersalnie obowiązujących standardów, nie wymagają więc podejmowania dodatkowych środków ze strony hodowców. Może warto zatem rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dopasowanie gospodarstw agrarnych do unijnych norm ma być przedmiotem działania 6.

Jego celem będzie wprowadzenie pożądanych zmian w obszarze ochrony przyrody, dobrostanu zwierzaków jak też zdrowia, tak zwierząt jak i publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów mają miejsce 2 razy do roku.