Wysokie kominy to obowiązkowy widok w miastach, w których istnieją różnego typu wytwórnie. Wykonanie takiego komina wymaga wielu dokładnych przygotowań. A wszystko po to, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie.

komin

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Kominy przemysłowe to wielkie, solidne budowle. Mają za zadanie wyprowadzać z wytwórni trujące substancje oraz odpowiednio wietrzyć pomieszczenia. Każdego dnia przez środek komina przechodzą wielkie ilości toksycznych substancji, a temperatura wytwarzana w środku jest bardzo wysoka, dlatego też kominy przemysłowe muszą wyróżniać się perfekcyjnym wykonaniem oraz szczególną trwałością. Budowa kominów przemysłowych () to złożony proces. Nie składa się na nią wyłącznie stworzenie samej konstrukcji, lecz także rozmaite prace przygotowawcze. Na samym początku trzeba uściślić zadania, jakie ma spełniać komin i wymaganą efektywność jego pracy. Trzeba określić minimalne wielkości konstrukcji oraz najdogodniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwolą w stu procentach spożytkować możliwości komina.

Czy dobra strona www (http://www.akm.net.pl/odwierty-pompy-ciepla-katowice-slaskie/) sprosta Twoim wymogom? Myślę, że tak. Tam też oczekują na Ciebie świeże wpisy. Namawiam!

Później trzeba stworzyć plan architektoniczny, zawierający zoptymalizowane rozwiązania oraz złożyć wniosek o pozwolenie budowlane. Dopiero później, można przystąpić do procesu budowy.

Budowa kominów przemysłowych przeprowadzana jest w odmienny sposób, w zależności od ich rodzaju. W naszym kraju najczęściej widywane są kominy żelbetonowe oraz stalowe. W początkowej fazie prac budowlanych tworzony jest fundament. W kominach żelbetonowych, osiągających wysokość blisko 120 metrów, trzon komina jest dobrze izolowany wełną mineralną, a od wewnątrz wyłożony ceramiczną wymurówką. Tego rodzaju komin budowany jest w sposób tradycyjny. Inaczej wygląda to w przypadku budowy kominów ze stali. Ten komin podzielony jest na segmenty, które tworzy się pojedynczo, a następnie ustawia się je jeden na drugim, używając dźwigu. Wokół komina przytwierdzana jest stalowa konstrukcja. Kominy są malowane w białe i czerwone pasy oraz wyposażane w specjalne lampy ostrzegawcze, co sprawia, że są doskonale widoczne nawet ze sporego dystansu. Sama realizacja inwestycji to jeszcze nie kres procesu budowy, który zakończyć musi się dopełnieniem formalności oraz oddaniem komina do użytkowania. Aby komin był sprawny przez długie lata, trzeba przeprowadzać prace konserwacyjne.