Przenośniki kubełkowe posiadają aktualnie zastosowanie w wielu różnych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy też spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, naturalnie są one dużym ułatwieniem w toku każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego tworzy się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są połączone za sprawą specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest różna, gdyż zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

Widzisz obecnie interesujący artykuł, ale bez wahania kliknij także pełen tekst, a znajdziesz interesujące informacje na ten wątek.

W obrębie segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się wiernie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Nadzwyczaj istotne jest to, aby materiał ten był trwały na rozciągnie, w związku z tym zazwyczaj do podajników kubełkowych wykorzystuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się bardzo sporą solidnością – od EP630 do EP800. Jak już napomknęliśmy wcześniej za sprawą podajników kubełkowych możliwe jest transportowanie przeróżnego rodzaju materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt oraz wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest bezproblemowy, szybki a także bezpieczny transport towarów.

Nie masz ochoty przerwać czytania interesującego tematu na tym wpisie? Zatem zapraszamy do kolejnych – kliknij w źródło spawanie wrocław i przenieś się na analogiczną stronę.

Kubełki są wykonywane z materiałów przeróżnych między innymi w czasie ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen albo masa innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyborne i trwałe w używaniu. W Internecie zdołasz dziś odnaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, łatwo znajdziesz również ofertę wielu rozmaitych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.