Wyposażenie czterokołowca to czynnik, jaki ma nie tylko kluczowy wpływ na komfort poruszania się po drodze, lecz także na bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowcy.
W związku z tym, każdy pojazd zarejestrowany w naszym kraju musi mieć obowiązkowe wyposażenie, które jest konieczne w wypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

paliwo

Autor: Umbrela Verde
Źródło: http://www.flickr.com
pasy mocujące

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym obligatoryjnym fragmentem ekwipunku samochodu jest gaśnica z homologacją o objętości minimum 1 kg. Jej zakup to koszta w granicach 50 zł. Kierowcom, jacy zbagatelizują tę sprawę i nie wyposażą swojego wozu w gaśnicę o należytej pojemności, zagraża kara w postaci mandatu do nawet pięciuset złotych. Samochodowa gaśnica powinna posiadać również aktualne badanie techniczne, jakie ma miejsce raz w roku, aczkolwiek policja nie ma prawa (zobacz prawa autorskie majątkowe i osobiste) ukarać Was za niedopilnowanie tej czynności.
dane

Autor: RHEINZINK
Ostrzegawczy trójkąt jest to kolejny przedmiot, który wchodzi w skład obligatoryjnego wyekwipowania czterokołowca w naszej ojczyźnie. On także musi posiadać homologację. W przypadku ostrzegawczego trójkąta karze podlega nie tylko jego brak, ale też niewłaściwe wykorzystanie.

Czy pragniesz wyszukać podobny tekst? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik i zerknij na ofertę (http://fmk.pl/slimaki-spozywcze/), która zapewne też przypadnie Ci do gustu.

Wiele osób w swoim pojeździe wozi również takie przedmioty jak apteczka, odblaskowa kamizelka, koło zapasowe, lewar, pasy mocujące obiekty transportowane w bagażniku czy linkę holowniczą. Tak naprawdę owe dodatki nie zostały przytoczone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury tyczącego się niezbędnego wyposażenia czterokołowca, dlatego ich brak nie jest karany.

Należy jednakże mieć na względzie, iż to niebywale istotne obiekty, które niejednokrotnie pomogły wielu kierowcom wyjść z karkołomnej sytuacji, toteż warto posiadać je w swoim wozie.